Předmět ve výkopu připomínal munici

12.08.2013 21:58
Pět jednotek hasičů dnes po 17. hodině pomáhalo na žádost PČR s evakuací obyvatel z několika domů ve Velkých Hamrech. Stavební firmou zde byl nalezen v rozkopané silnici předmět připomínající munici a z preventivních důvodů bylo nutné do příjezdu pyrotechniků evakuovat obyvatele z přilehlých domů po levé i pravé straně komunikace (v délce cca 100 metrů). Celkem bylo evakuováno 17 lidí do tamní hasičské zbrojnice, z toho některé dovezl speciální hasičský autobus, který byl na místo povolán z jablonecké stanice. Po příjezdu pyrotechniků bylo zjištěno, že předmět skutečně pouze připomíná protiletadlový granát, a tak byli lidé odvezeni autobusem zpět do svých domovů. Zásah byl ukončen před 19. hodinou.

Zasahující jednotky: HZS LK PS Tanvald, HZS LK PS Jablonec nad Nisou, Tanvald Šumburk, Velké Hamry I. a Velké Hamry II.

Autor: por. Mgr. Zdenka Štrauchová (HZSLK)